In vorm komen

Jos Kessels


Nederlands | 06-03-2025 | 560 pagina's

9789024470228

Hardback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 39,90

 Van Dinter boeken
   Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd




Tekst achterflap

Omvattend overzicht van methoden en technieken in de praktische filosofie

 

Socrates, de aartsvader van de westerse filosofie, was in zijn gesprekken altijd op zoek naar een idee, een juist beeld van wat ‘goed leven’ en ‘in vorm zijn’ inhouden. In tijden van diversiteit en fragmentatie is zijn oproep tot grondige reflectie onverminderd actueel. De dialoog, het onderzoek van uiteenlopende visies en houdingen, schept een cultuur van gezamenlijk nadenken die mensen verbindt in al hun verschillen.

 

Échte filosofie moet zich niet beperken tot de collegebanken, maar wordt in praktijk gebracht in het dagelijks leven en in organisaties. Puttend uit ruim veertig jaar ervaring als praktisch filosoof geeft Jos Kessels een gedetailleerd beeld van de kunst van de socratische dialoog. Aan de hand van concrete voorbeelden maakt hij de lezer vertrouwd met de centrale competenties en inzichten in Socrates’ manier van gespreksvoering. Zo biedt In vorm komen het eerste omvattende overzicht van methoden en technieken in de praktische filosofie.

 

Jos Kessels werkte veertig jaar als ‘filosoof op de markt’. Hij leidde gesprekken en trainingen met managers en bestuurders in verschillende sectoren van de samenleving. Hij schreef vele boeken over praktische filosofie en specialiseerde zich in ideeënleer, de theorie en praktijk van het socratisch gesprek. In dit boek brengt hij al zijn opgedane ervaringen en inzichten bij elkaar.

Details

EAN :9789024470228
Auteur: 
Uitgever :Koninklijke Boom Uitgevers
Publicatie datum :  06-03-2025
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :247 mm
Breedte :167 mm
Dikte :39 mm
Gewicht :1107 gr
Status :Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd
Aantal pagina's :560