Het geschenk
Gaea Schoeters
Nederlands | 20-09-2025 | 128 pagina's
9789025318604
Paperback / softback
Bekijk inkijkexemplaar
€ 19,99
Tekst achterflap
‘Speels, inventief en uitdagend. Het geschenk is uitgekookte politieke satire à la De hoofdstad van Robert Menasse, maar dan nog beter.’ Tom Lanoye
Plots wemelt het in Berlijn van de olifanten. Algauw wordt duidelijk dat de dieren niet uit de dierentuin komen, maar een geschenk van de president van Botswana zijn. 20.000 olifanten heeft hij de Duitsers cadeau gedaan, als ‘dank’ voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën.
‘Jullie Europeanen willen ons vertellen hoe we moeten leven. Misschien moeten jullie zelf maar eens proberen hoe het is om met megafauna samen te leven.’
De bondskanselier zit met de handen in het haar: hij moet deze crisis snel en daadkrachtig aanpakken. Want straks zijn er verkiezingen en zijn politieke tegenstanders ruiken bloed...
Biografie
Gaea Schoeters (1976) is auteur, journalist en librettist. Ze debuteerde met korte verhalen en schreef onder meer het reisboek Meisjes, moslims & motoren, de literaire thriller Diggers en de romans De kunst van het vallen en Zonder titel #1. Haar roman Trofee is meermaals bekroond en verschijnt in 16 landen in vertaling. In Duitsland werden al ruim 40 000 exemplaren verkocht.
Details
EAN : | 9789025318604 |
Uitgever : | Singel Uitgeverijen |
Publicatie datum : | 20-09-2025 |
Uitvoering : | Paperback / softback |
Taal/Talen : | Nederlands |
Hoogte : | 201 mm |
Breedte : | 126 mm |
Dikte : | 12 mm |
Gewicht : | 158 gr |
Status : | Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd |
Aantal pagina's : | 128 |
Scherp, amusant en verfrissend: bovengemiddeld goed!
Nederlandstalig
Gaez Schoeters speelt graag met moraliteit, hoe we naar dieren kijken en wat dat over ons als mens zegt. In Trofee deed ze dat op meesterlijke wijze - het was lang geleden dat we nog zo onder de indruk waren - en ook in het Confituurboekhandelsgeschenk van 2022 'Cargo' speelde ze met die thematiek.
In 'Het geschenk' gebruikt Schoeters weer haar thematische dada, maar maakt er toch opnieuw een heel ander boek van.
Als dank voor de verscherpte wetgeving met betrekking tot de invoer van jachttrofeeën, krijgt Duitsland van de president van Botswana 20.000 olifanten cadeau. Een moderne samenleving en wilde fauna gaan niet echt vlot samen en de bondskanselier moet de uitdaging aangaan hiervoor een oplossing te vinden in tijden waarin zijn partij en post onder spanning staan en door extreem rechts onder druk gezet worden.
Gaea Schoeters schrijft een onderhoudende en speelse politieke allegorie. Een satire die een blik achter de politieke motieven werpt, het opportunisme van de hedendaagse macht blootlegt en de lezer op amusante wijze op de valkuilen van de democratie wijst.
Onderhoudend, vlot lezend en verfrissend. Niet geniaal, maar absoluut boven gemiddeld goed!