Amsterdammers en hun bibliotheek

Joosje Lakmaker-Elke Veldkamp


Nederlands | 29-01-2019 | 304 pagina's

9789028427822

Hardback


€ 21,50

 Van Dinter boeken
   Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd




Tekst achterflap

'Amsterdammers en hun bibliotheek' schetst een prachtig beeld van de OBA, die zich de afgelopen honderd jaar heeft verspreid over uiteenlopende buurten en wijken. Het verhaal laat zien hoe de geschiedenis van de OBA ook de geschiedenis van de stad is, en hoe die twee op elkaar inwerken.

Binnen dat verhaal komen allerlei thema’s aan bod, zoals de feestelijke opening van het gebouw aan de Keizersgracht in 1919, de opening van de vestigingen in allerlei wijken, de houding van de OBA tijdens de Tweede Wereldoorlog, de tentoonstelling naar aanleiding van de eerste Kinderboekenweek in 1955, enzovoort. En er komen (oud-)medewerkers aan het woord die als geen ander kunnen vertellen over wat er zich achter de schermen heeft afgespeeld. Het maakt dit publieksboek tot een feest voor alle boekenliefhebbers.

Biografie

Elke Veldkamp (1971) studeerde Internationale Communicatie aan de Universiteit van Amsterdam. Ze werkt als zelfstandig tekstschrijver en (bedrijfs)journalist voor verschillende opdrachtgevers, met name maatschappelijke organisaties. Samen met Joosje Lakmaker schreef zij Amsterdammers en hun bibliotheek. Ook schreef ze het boek De dood, waarin 15 deskundigen over het levenseinde aan het woord komen.

Details

EAN :9789028427822
Auteur: 
Uitgever :Park Uitgevers
Publicatie datum :  29-01-2019
Uitvoering :Hardback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :246 mm
Breedte :178 mm
Dikte :27 mm
Gewicht :1100 gr
Status :Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd
Aantal pagina's :304