Eeuwen van duisternis

Catherine Nixey


Nederlands | 11-05-2021 | 416 pagina's

9789048862863

Paperback / softback


€ 29,99

 Van Dinter boeken
   Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd




Korte beschrijving/Annotatie

Hoe het vroege christendom de klassieke cultuur tracht te vernietigen - Midprice

Tekst achterflap

Lang is gedacht dat de eerste christenen zachtmoedig en psalmen zingend de martelaarsdood ondergingen. De waarheid ligt heel anders. De vroege christenen waren gewelddadig, militant en tot op het bot onverdraagzaam. Deze nieuwe ideologie stelde dat alleen het christendom de waarheid en het leven was. Elke andere opvatting moest fanatiek worden bestreden. Iedereen die zich niet naar het christelijke geloof voegde werd vervolgd, gemarteld en vermoord. Tempels werden gesloopt, beelden werden aan stukken geslagen en grootse literatuur werd vrijwel volledig vernietigd.

Eeuwen van duisternis is het nagenoeg onbekende verhaal van een strijdvaardige nieuwe religie, die in het begin van onze jaartelling opdook en overleefde door de klassieke beschaving met geweld te bestrijden. Een gezaghebbend en buitengewoon boeiend boek van een briljante jonge historica.

Recensie/Quote

Een voortreffelijk boek over de eerste, door gruwelijk geweld gekenmerkte eeuwen van het christendom.

Biografie

Catherine Nixey studeerde klassieke oudheid aan Cambridge University en werkte enkele jaren als leraar klassieke oudheid in Londen. Momenteel is ze journalist voor The Times. Eerder verscheen haar debuut Eeuwen van duisternis bij Hollands Diep.

Details

EAN :9789048862863
Auteur: 
Uitgever :Overamstel Uitgevers
Vertaler : Aad Janssen - Marianne Palm - Pon Ruiter
Publicatie datum :  11-05-2021
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :228 mm
Breedte :150 mm
Dikte :33 mm
Gewicht :601 gr
Status :Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd
Aantal pagina's :416
Keywords :  wij willen hier geen avonturiers