Op zoek naar de Gentse heksen

Robert Declerck


Nederlands | 17-02-2024 | 44 pagina's

9789461231666

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

€ 9,50

 Van Dinter boeken
   Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd




Korte beschrijving/Annotatie

Tijdens een stadswandeling gaan we op zoek naar de locaties die een link hebben met de heksen van eertijds: hun woonplaats, schuilplaats, gevangenis, archieven en het plein waar de brandstapel stond.

Tekst achterflap

Eerherstel Gentse heksen Ongeveer vier eeuwen na het hoogtepunt van de heksenvervolging in onze contreien beslist de stad Gent om eerherstel te schenken aan de vrouwen en mannen die binnen haar muren het slachtoffer daarvan waren. Wie waren de zowat 25 vrouwen en mannen die een vreselijke dood op de brandstapel stierven of er soms ook vanaf kwamen met een geseling, verbanning, een boete…? Tijdens een stadswandeling gaan we op zoek naar de locaties die een link hebben met de heksen van eertijds: hun woonplaats, schuilplaats, gevangenis, folterkamer, de plek waar ze kruiden kochten, de archieven, het plein waar de brandstapel stond, de plaats waar ze hun opvallendste misdrijf zouden gepleegd hebben en de straten die ze aandeden. Deze Odyssee Reisgids biedt: - Een wandeling in het voetspoor van de Gentse heksen - Korte biografieën van Gentse heksen - Historische foto's en prenten - Tips voor horeca onderweg

Slogan/Promotie

Wie waren de zowat 25 vrouwen en mannen in Gent die een vreselijke dood op de brandstapel stierven of er soms ook vanaf kwamen met een geseling, verbanning, een boete…? Tijdens een stadswandeling gaan we op zoek naar de locaties die een link hebben met de heksen van eertijds: hun woonplaats, schuilplaats, gevangenis, archieven en het plein waar de brandstapel stond.

Biografie

Robert Declerck publiceert over uiteenlopende onderwerpen: erfgoed, toerisme, wetenschap en technologie, gastronomie, geschiedenis... Bijdragen van zijn hand verschijnen in kranten, tijdschriften, op websites en in boeken. Hij schreef voor Odyssee Reisgidsen: Wandelen in Gent, Wales, Duurzame Ardennen, Duurzaam Limburg en Op zoek naar de Rechtvaardige Rechters. Hij schreef in de serie Uit je kot eerder de gidsen Wandelen in Oost-Vlaanderen, Wandelen in Limburg (B), Wandelen in Vlaams-Brabant en Wandelen in West-Vlaanderen. Een nieuw deel over Wandelen in de provincie Antwerpen staat gepland.

Inhoudsopgave

Heksen in Gent Eer her stel voor de Gentse heksen 7 Wat moet je weten over heksen? 9 Wie waren de Gentse heksen 19 Wandelroute | Op zoek naar de Gentse heksen In de voetsporen van de Gentse heksen 26 Regi ter 40 Kaders Ont napt aan de brandstapel 13 Bekent nissen van Elisabeth Vlaemynckx 21 Nog meer Gentse hek sen 25 Kasselrij Oudburg 32 RoomeR: heksendrank uit Gent 39

Details

EAN :9789461231666
Auteur: 
Uitgever :Vrije Uitgevers, De
Publicatie datum :  17-02-2024
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :199 mm
Breedte :132 mm
Dikte :6 mm
Gewicht :102 gr
Status :Werkdagen voor 18 uur besteld: volgende dag geleverd
Aantal pagina's :44
Keywords :  gent heksen stadswandeling geschiedenis