De laatste getuige

Pieter Serrien-Louis Boeckmans


Nederlands | 02-12-2025 | 224 pagina's

9789464102673

Paperback / softback


  Bekijk inkijkexemplaar

12,50

 Van Dinter boeken

   Zonder kosten afhalen in onze winkel

   Gratis parkeren voor de deur




Korte beschrijving/Annotatie

Moedige getuigenis van de gruwelen in Breendonk en Buchenwald

Tekst achterflap

In 1942 sloot de negentienjarige Louis Boeckmans zich aan bij het verzet. Nadat hij werd verklikt, werd Louis zwaar gefolterd in het SS-kamp van Breendonk. Dat bleek slechts de prelude van de onmenselijke omstandigheden die hij moest doormaken in de concentratiekampen van Buchenwald en Dora. Desondanks overleefde Louis de Tweede Wereldoorlog. Hij was een van de laatste getuigen van de verschrikking in de kampen. Historicus Pieter Serrien tekende dit onvoorstelbare oorlogsverhaal op en geeft duiding bij dit trieste maar dappere relaas.

Recensie/Quote

De vele foto's en tekeningen zijn een mooi onderdeel van het boek en ondersteunen Louis' verhaal en dat van anderen.

Biografie

Pieter Serrien (Author)
Pieter Serrien (1985) is historicus, spreker en leerkracht. Hij schreef acht succesvolle boeken waarin persoonlijke getuigenissen van soldaten en burgers tijdens de twee wereldoorlogen centraal staan. Met In opstand! past hij zijn unieke benadering van ons verleden voor het eerst toe op een andere historische periode. Door aan de hand van originele bronnen de geschiedenis van de geuzen te vertellen was de zestiende eeuw zelden zo dichtbij.

Louis Boeckmans (Author)
Louis Boeckmans (1923-2021) was de allerlaatste getuige van de horror in het Fort van Breendonk en de concentratiekampen.

Details

EAN :9789464102673
Auteur: 
Uitgever :Overamstel Uitgevers
Publicatie datum :  02-12-2025
Uitvoering :Paperback / softback
Taal/Talen : Nederlands
Hoogte :212 mm
Breedte :138 mm
Dikte :18 mm
Gewicht :238 gr
Status :Niet leverbaar
Aantal pagina's :224